Chory dorosły nastolatek z Afganistanu zaatakował nożem trzy osoby w niemieckim mieście

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W piątek 21-letni afgański imigrant zaatakował nożem trzy osoby, w tym dwóch innych imigrantów z Syrii i starszego Niemca w mieście Ravensburg. Przypadkowo przechodzący ulicą burmistrz miasta przekonał napastnika, żeby upuścił nóż i pozwolił się aresztować. Afgańczyk został przewieziony do szpitala psychiatrycznego na obserwację, podobno miał już za sobą epizody psychozy; najprawdopodobniej nie był to napad terrorystyczny.

Zamieszczamy tę informację nie dlatego, że podejrzewamy, że media ukrywają prawdziwe motywy chorego psychicznie. Media automatycznie starają się natomiast pomniejszać problem przestępstw imigrantów, nawet gdy jest przestępstwo wywołane jest chorobą psychiczną. Tytuł artykułu z portalu Deutsche Welle (dw.com) z którego zaczerpnięta została ta informacja brzmi mianowicie „Nastoletni imigrant poranił nożem trzy osoby”, Tymczasem, jak jasno z tekstu wynika, napastnik nie jest żadnym „nastolatkiem”, bo ma 21 lat. Ale „nastolatek” to prawie „dziecko”…

teenage migrantŹródło: dw.com

P.S. Redakcja euroislam.pl wysłała mail do redakcji Deutsche Welle z pytaniem  o to, do jakiego wieku w Niemczech osoby uznawane są za nastolatki. Jeśli otrzymamy odpowiedź, poinformujemy o niej czytelników niezwłocznie.

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook