Chciała uczciwie tłumaczyć migrantów, została ukarana

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szwedzka Rada ds. Migracji zawiesiła tłumaczkę w obowiązkach ze względu na „niestosowne komentarze”.

Kobieta powiedziała głośno, że wielu Arabów kłamie na temat swojej przeszłości, żeby zwiększyć swoje szanse na uzyskanie azylu i otrzymanie wysokich świadczeń. Dochodzenie wszczęto dopiero po nagłośnieniu sprawy przez media. Do czasu wyjaśnienia sprawy tłumaczka jest odsunięta od pracy.

Pragnąca zachować anonimowość tłumaczka wyjaśniła, że wielu migrantów, którzy starają się o azyl w Szwecji, wcale go nie potrzebuje: „Mogą żyć w Syrii albo innym państwie arabskim. Kłamią odnośnie warunków z jakich przyszli, kłamią również w kwestii swoich życiorysów”.

Kobieta jest chrześcijanką pochodzącą z Iraku. Chrześcijańscy migranci często padają w Szwecji ofiarą prześladowań ze strony innych imigrantów, przeważnie tych wyznających islam.

Szwecja przyjęła najwięcej uchodźców w Europie w proporcji do liczby mieszkańców. W 2014 roku około 80 000 osób ubiegało się w tym kraju o azyl, a w 2015 było ich już 163 000. Ze względu na wielkie obciążenie dla budżetu rząd zaostrzył politykę względem azylantów.

BG na podstawie www.dn.se

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze