Było tajne porozumienie z Turcją w sprawie uchodźców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Dziennikarze dziennika„Die Welt” dotarli do informacji o tajnym porozumieniu w sprawie syryjskich uchodźców, jakie zostało zaproponowane przez Niemcy i Holandię w czasie rokowań z Turcją w marcu ubiegłego roku. Merkel i premier Holandii Mark Rutt, reprezentujący wówczas Unię (Holandia sprawowała półroczną prezydencję) przyrzekli Turcji, że Unia zgodzi się przyjmować co roku 150 – 200 tysięcy uchodźców syryjskich. O tym zobowiązaniu nie poinformowali innych członków Unii.

W podpisanej następnego dnia umowie nie ma takich liczb. Umowa przewiduje odsyłanie do Turcji uchodźców nielegalnie przypływających do Grecji, a w zamian za każdego odesłanego syryjskiego uchodźcę Unia zobowiązuje się do przyjęcia jednego uchodźcy syryjskiego legalnie oczekującego w kolejce na przesiedlenie w Turcji. Od marca zeszłego roku zaledwie kilka tysięcy osób zostało odesłanych do Turcji.

Nie wiadomo, czy porozumienie z Turcją w sprawie przyjęcia setek tysięcy syryjskich uchodźców nadal obowiązuje i czy Turcja może zażądać w tej chwili od Unii jego realizacji.

GL na podstawie dw.com

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook