Był dobrze zintegrowany, został terrorystą

1
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Osama Krayem, jeden z brukselskich zamachowców, aresztowany na początku kwietnia, był jako chłopiec gwiazdą filmu o tym, jak sport pomaga w integracji muzułmanów.

Mieszkający z rodziną w Malmo w Szwecji, wraz ze swoimi braćmi wystąpił 2005 roku w filmie „Bez granic – film o sporcie i integracji”, w którym mówił o tym, jak sport pomógł mu w integracji ze szwedzkim społeczeństwem. Krayem miał wtedy 11 lat.

Ojciec Krayema bardzo się starał, żeby jego dzieci dobrze się zintegrowały, wyprowadził się z rodziną z dzielnicy muzułmańskiej i posyłał synów do dobrej szkoły. Wyglądało na to, że integracja się udała. Krayem zaczął pracę jako stażysta w radzie miejskiej w Malmo na wiosnę 2013. Jednak w czerwcu 2014 zniknął z pracy bez wyjaśnienia, a jakiś czas wcześniej zaczął ubierać się w tradycyjne stroje arabskie i zapuścił brodę. W styczniu 2015 znalazł się na zdjęciach, jakie na Facebooku zamieszczali dżihadyści z ISIS w Syrii.

We wrześniu 2015 wraz z uchodźcami został zarejestrowany na greckiej wyspie Lesbos, stamtąd dotarł do Niemiec, skąd zabrał go w października Salah Abdeslam, koordynator paryskiego i brukselskiego zamachu. (g)

Źródło: telegraph

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze