Buzek: Europa potrzebuje Turcji, a Turcja Europy

| 11 komentarzy|
image_pdfimage_print

Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek wyraził w czwartek w Ankarze zaniepokojenie przedłużającym się impasem w negocjacjach o przystąpieniu Turcji do Unii Europejskiej a także konfliktem Turcji z Republiką Cypryjską – poinformowały tureckie media.

Buzek zaapelował do UE i Turcji o wykazanie determinacji przezwyciężenia impasu i osiągnięcia „pozytywnych rezultatów w stosunkach dwustronnych”.

Jak informuje agencja AFP, przewodniczący PE przybył w czwartek z dwudniową wizytą do Ankary w celu przedyskutowania z prezydentem Abdullahem Gulem i premierem Recepem Erdoganem kandydatury Turcji do UE oraz sytuacji w dziedzinie praw człowieka w tym kraju.

(…)

W opublikowanym przed wizytą komunikacie Buzek podkreślił, że UE i Turcja „dzielą wspólną historię i wspólne przeznaczenie”. „Europa potrzebuje Turcji a Turcja potrzebuje Europy” – napisał przewodniczący PE.i w dziedzinie praw człowieka w tym kraju.

pełna treść na onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze