Burmistrz Londynu muezzinem?

Boris Johnson - czy TY pościłeś w ramadan?
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wszyscy Londyńczycy powinni pościć dzień w ramadanie, a następnie pójść do meczetu – stwierdził burmistrz Londynu.

Boris Johnson - czy TY pościłeś w ramadan?
Boris Johnson - czy TY pościłeś w Ramadanie?

Boris Johnson w trakcie Ramadanu, który zakończył się w ub. miesiącu, oznajmił, że w islamskim miesiącu postu każdy mieszkaniec Londynu powinien pościć choć przez dzień, a później pójść do meczetu. 45-letni burmistrz brytyjskiej stolicy, polityk tzw. partii konserwatywnej, uznał, że wysłuchanie jego apelu, pomoże w zrozumieniu muzułmanów i ułatwi włączenie ich do społeczeństwa.

Wśród 61 mln obywateli Wielkiej Brytanii żyje 1,6 mln muzułmanów. Ramadan kończy się w tym roku 20 września, muzułmanie przed zachodem słońca powstrzymują się od jedzenia i picia, nie używają  perfum, nie palą papierosów i nie utrzymują stosunków intymnych. Poświęcają się wówczas studiowaniu Koranu i modlą się w meczecie.

Czy nawołując do modlitw Londyńczyków burmistrz przyjmuje na siebie funkcję muezzina? Może polska artystka Joanna Rajkowska powinna zaprojaketować dla niego jakiś minaret, z pewnością dostałaby większe fundusze niż od miasta Poznań?

JG na podst. The Daily Telegraph

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze