Brytyjski raport o finansowaniu ekstremizmu pozostanie tajny

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Rząd brytyjski zdecydował o utajnieniu podstawowej części rządowego raportu o finansowaniu organizacji ekstremistycznych w tym kraju. Ujawniono tylko część ustaleń raportu, z których wynika,  że znaczna część finansowania dla takich organizacji pochodzi z tysięcy indywidualnych, anonimowych wpłat osób mieszkających w Wielkiej Brytanii, z których część „może nie zdawać sobie sprawy z charakteru i celów organizacji, na które przeznaczane są pieniądze”, ponieważ organizacje te udają organizacje charytatywne.

Część raportu, która pozostaje tajna dotyczy zagranicznego finansowania ekstremistów i najprawodopodobniej oskarża Arabię Saudyjską i inne kraje Zatoki Perskiej. Takie były konkluzje opublikowanego w zeszłym tygodniu i opisanego przez nas raportu think tanku Hanry Jackson Society i który spowodował nacisk na rząd, aby opublikował swój, gotowy od pół roku raport.

Arabia Saudyjska jest jednym z głównych importerów brytyjskiej broni; w tym roku rząd brytyjski wydał licencje na eksprt broni do Arabii Saudyjskiej o wartości 5 mld euro. (g)

Źródło: www.parliament.uk oraz independent.co.uk

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook