Brytyjski ambasador w Arabii Saudyjskiej przeszedł na islam

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Simon Collis jest prawdopodobnie pierwszym brytyjskim ambasadorem, który odbył pielgrzymkę do Mekki, świętego miasta islamu.

Na zdjęciach opublikowanych na Twitterze ma na sobie tradycyjne białe szaty noszone przez pielgrzymów i stoi u boku żony Hudy Mujarkech. Niedługo przed ślubem z Hudą, który odbył się w 2011 r., ogłosił, że nawraca się na islam. Zdjęcia na Twitterze umieściła saudyjska pisarka Fawziah Albakr. Dodała też komentarz w języku arabskim: „Pierwszy brytyjski ambasador, który przeszedł na islam, bierze udział w pielgrzymce hadżdż. Simon Collis wraz z żoną Hudą w Mekce. Chwała niech będzie Allahowi”.

Collis odpisał, również po arabsku, że na islam przeszedł na krótko przed ślubem, po tym, jak 30 lat spędził wśród muzułmanów. Życzliwe osoby pogratulowały Collisowi i jego żonie, na co ambasador odpisał: „Dziękuję, id mubarak”, życząc im błogosławieństwa podczas nadchodzącego święta dziękczynienia Id al-Fitr.

Ambasador pracuje w stolicy Arabii Saudyjskiej, Rijadzie, od 2015 r. Wcześniej wysyłano go do Syrii, Iraku, Indii, Kataru, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Tunezji i Jemenu.

Pielgrzymka hadżdż jest jednym z pięciu filarów islamu. Jego wyznawcy mają obowiązek odbyć ją przynajmniej raz w życiu. W bieżącym roku coroczna pielgrzymka trwała 5 dni, od 9 do 14 września. Szacuje się, że wzięło w niej udział 1,8 miliona wiernych pochodzących z Arabii Saudyjskiej.

W Wielkiej Brytanii islam wyznaje około 2,7 miliona ludzi, czyli 4,5% ludności kraju.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

aQ na podst.: http://www.independent.co.uk

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook