Brytyjski Amazon zbiera datki na ekstremistyczną muzułmańską fundację

Brytyjski Amazon umieścił muzułmańską fundację  Muslim Research and Development Fund (MRDF) wśród fundacji, na które od listopada ubiegłego roku klienci Amazona mogą przeznaczać 0,5% swoich wydatków w tym sklepie. MRDF, założona została przez pochodzącego z Arabii Saudyjskiej Haithama al-Haddada.

Haddad publicznie głosi,  że wszystkie kobiety powinny nosić nikab, chrześcijanie i Żydzi są „wrogami Allaha”, homoseksualizm to „zbrodnia przeciwko ludzkości” a muzułmanie nie powinni się integrować z zachodnimi społeczeństwami. Według Haddada kamieniowanie za niewierność i zabijanie apostatów powinno być obowiązkowe. Przez anty-ekstremistyczną organizację Quilliam Foundation został uznany za jednego z najgroźniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie wzywając do terroru i przemocy jego cel jest identyczny jak muzułmańskich terrorystów – wprowadzenie na Zachodzie szariatu.

Amazon oświadczył, że bada sprawę, ale MRDF jest jedną z 6 tysięcy fundacji, na które ludzie mogą wpłacać pieniądze i jest legalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. (g)

Źródło: Newsweek