Brytyjski Amazon zbiera datki na ekstremistyczną muzułmańską fundację

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Brytyjski Amazon umieścił muzułmańską fundację  Muslim Research and Development Fund (MRDF) wśród fundacji, na które od listopada ubiegłego roku klienci Amazona mogą przeznaczać 0,5% swoich wydatków w tym sklepie. MRDF, założona została przez pochodzącego z Arabii Saudyjskiej Haithama al-Haddada.

Haddad publicznie głosi,  że wszystkie kobiety powinny nosić nikab, chrześcijanie i Żydzi są „wrogami Allaha”, homoseksualizm to „zbrodnia przeciwko ludzkości” a muzułmanie nie powinni się integrować z zachodnimi społeczeństwami. Według Haddada kamieniowanie za niewierność i zabijanie apostatów powinno być obowiązkowe. Przez anty-ekstremistyczną organizację Quilliam Foundation został uznany za jednego z najgroźniejszych ludzi w Wielkiej Brytanii, ponieważ nie wzywając do terroru i przemocy jego cel jest identyczny jak muzułmańskich terrorystów – wprowadzenie na Zachodzie szariatu.

Amazon oświadczył, że bada sprawę, ale MRDF jest jedną z 6 tysięcy fundacji, na które ludzie mogą wpłacać pieniądze i jest legalnie zarejestrowana w Wielkiej Brytanii. (g)

Źródło: Newsweek

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook