Brytyjscy muzułmanie tworzą konkurencyjny program deradykalizacji prowadzony przez radykałów

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Organizacja Muslim Council of Britain, łącząca około 500 meczetów, szkół muzułmańskich i organizacji charytatywnych zamierza stworzyć własny program de-radykalizacji dla osób zagrożonych podjęciem działalności terrorystycznej. Organizacja niezadowolona jest z istniejącego od roku rządowego programu Prevent, którym objęto dotychczas około 8000 osób a który muzułmanie oskarżają o zachęcanie do szpiegowania współwyznawców.

Nowy program ma być prowadzony w meczetach i opierać się na imamach, również takich, którzy sami oskarżani są o radykalne poglądy. Jego celem ma być wyłącznie wytłumaczenie osobom zagrożonym podjęciem działań terrorystycznych, że uciekanie się do przemocy jest niewłaściwe z punktu widzenia islamu.

Brytyjskie służby oceniają, że w Wielkiej Brytanii jest około 3000 osób stwarzających zagrożenie terrorystyczne a około 850 wyjechało do Syrii, żeby walczyć po stronie ISIS. (g)

Źródło: The Guardian

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze