Bogate kraje arabskie wspomagają ekstremistów w Niemczech, ostrzega wywiad

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Według raportu niemieckich służb specjalnych, który przeciekł do mediów, Arabia Saudyjska, Katar i Kuwejt wspierają ekstremistyczne ugrupowania w Niemczech. Adresatem pieniędzy są radykalne meczety, fanatyczni imamowie i grupy nawracające na islam – powiązane z salafitami, fundamentalistycznymi muzułmanami, których liczba osiągnęła już w Niemczech 10 tysięcy osób. Według raportu jest to „cześć długofalowej strategii wywierania wpływu na społeczność muzułmańską”.

Kilka tygodni temu rząd niemiecki zdelegalizował radykalną grupę „Prawdziwa religia”, dzięki której ponad 140 osób wyjechało do Syrii, a która znana była z rozdawania Koranu w tłumaczeniu podkreślającym jego agresywne i nietolerancyjne fragmenty.

Wszystkie trzy oskarżane kraje arabskie oświadczyły, że żadnych ekstremistów nie popierają. Przeciek raportu może być próbą wywarcia presji na rząd niemiecki, żeby przestał sprzedawać broń do Arabii Saudyjskiej. (g)

Źródło: www.indendent.co.uk

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze