„Boga nie ma, a islam jest zły”

dawkins
| 20 komentarzy|
image_pdfimage_print

Profesor Richard Dawkins dostał owację na stojąco po wykładzie, w którym stwierdził, że boga nie ma, a islam jest zły.

Sławny ateista wystąpił podczas festiwalu książek na Hebrydach, przyciągając liczną publiczność w tradycyjnie chrześcijańskim środowisku; 60 osób wpisało się na listę rezerwową w nadziei na wejście na wykład zatytułowany „Iluzja boga”. Dawkins nazwał islam „jedną z najbardziej złych rzeczy na świecie”, a widownia przyjęła to gromkim aplauzem.

Profesor podkreślił jednak, że większość muzułmanów nie jest zła, zła jest tylko ich religia. „Boimy się, żeby nas nie nazwano ‘islamofobami’”, mówił, „jednak to hańba, że jakaś religia grozi śmiercią za odejście od niej. Większość muzułmanów nawet nie myśli, żeby tak postępować [zabijać apostatów], ale tego właśnie uczą ich w madrasach. A mniejszość wystarczy, żeby wprowadzić to w czyn. Widzieliśmy już nieraz takie straszne zdarzenia”.

PJ., na podst. http://www.scotsman.com/the-scotsman/scotland/there-s-no-god-and-islam-is-evil-speech-earns-richard-dawkins-ovation-from-islanders-1-2612951

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze