Błaszczak zgadza się na relokację uchodźców do Poznania… z Góry Kalwarii

Prezydentom dwunastu polskich miast, które zobowiązują się przyjąć imigrantów, minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak proponuje transfery wewnątrz kraju.

„Podobno prezydent Poznania ma relokować uchodźców jako pierwszy. Mam taką propozycję: rozmawiałem z burmistrzem Góry Kalwarii, władze samorządowe Góry Kalwarii mają kłopoty z obywatelami rosyjskimi narodowości czeczeńskiej, którzy są tam w ośrodku. Może więc relokacja z Góry Kalwarii do Poznania, jeżeli jest takie zainteresowanie prezydenta Poznania” – odpowiada na deklaracje prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Szef MSWiA podtrzymuje stanowisko rządu w sprawie przyjęcia uchodźców i jest to polityka w gestii administracji rządowej, a nie samorządów i prezydentom miast sugeruje rozpisanie referendum. „Może wypadałoby zapytać mieszkańców Poznania w tej sprawie”, sugeruje Błaszczak, przypominając, że lokalne referenda odbywały się nawet nim powstała ustawa o metropolitarnym ustroju Warszawy, w gminach odbywały się wtedy referenda. (j)

źródło wPolsce

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Symboliczna siła chusty

Antyimigracyjna Europa staje się faktem?

Wilders wygrał wybory, ale czy będzie rządzić?