Bezterminowa godzina policyjna w Jordanii ma zwalczać epidemię

Dekretem premiera, od godziny 7 rano w sobotę obowiązuje w Jordanii do odwołania godzina policyjna. Sklepy mają być zamknięte do wtorku, a wówczas zostanie wydana decyzja, jak mają być otwierane i w jaki sposób wolno robić zakupy. Opuszczać dom mogą tylko osoby ze specjalnymi zezwoleniami, a jeśli potrzebna jest nagła pomoc medyczna, trzeba się kontaktować z urzędem bezpieczeństwa publicznego.

Od 12 lat mówimy o islamie bez politycznej poprawności i bez demonizowania. Wesprzyj nas byśmy mogli dalej działać.  >>Wspieram<<


Jordania jest pierwszym krajem, który wprowadził całodobową godzinę policyjną w obronie przeciwko epidemii koronawirusa. Dotychczas odnotowała 84 przypadki choroby na 7  mln ludności, proporcjonalnie mniej niż Polska. (g)

Źródło: Jordan Times

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Grzegorz Lindenberg

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Media społecznościowe cenzorem XXI wieku

Muzułmańscy uczniowie wśród najgorszych na świecie

USA wprowadzają sankcje wobec Turcji