Berlin: najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego

Berlin: lista udaremnionych zamachów
Berlin: lista udaremnionych zamachów
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Szef berlińskiego Urzędu ds. Ochrony Konstytucji (odpowiednik polskiego ABW), Bernd Palenda przyznał, że w Berlinie obowiązuje obecnie najwyższy poziom zagrożony terrorystycznego.

Na spotkaniu z Forum Bezpieczeństwa CDU Palenda miał powiedzieć o poziomie zagrożenia: „Wyżej już się nie da – wszystko co jest o krok dalej oznacza Bumm!”.

Berlin jest twierdzą salafitów w Niemczech. 690 berlińskich salafitów znajduje się pod obserwacją służb bezpieczeństwa, która utrudniona jest przez złożoność życia w mieście i łatwość ukrycia się wśród społeczności imigranckich. Ponad połowa, 390 z nich zostało zakwalifikowanych jako potencjalnych sprawców przemocy.

Służby niemieckie mają dowody, że większe europejskie miasta są celami ISIS, ale Berlin przypomina w tym Paryż, że jakikolwiek zamach tutaj przyciągnie ogromną uwagę mediów.

Szef berlińskiego oddziału służb wewnętrznych mówi także wprost o ryzyku infiltracji uchodźców przez środowiska dżihadystyczne.
Palenda mimo wszystko apeluje do Berlińczyków o spokój, ponieważ głównym celem terrorystów jest zasianie strachu.

Ax na podst. Berliner Zeitung

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze