Belgia: Władze lokalne finansują meczet oskarżony o radykalizm

Protesty przeciwko meczetowi w Kortrijk
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Belgijskie służby bezpieczeństwa zablokowały oficjalne uznanie meczetu Attakwa w Kortrijk. Miasto jednak w dalszym ciągu będzie wspierać meczet mimo obecności radykalnych nauczycieli.

Protesty przeciwko meczetowi w Kortrijk
Protesty przeciwko meczetowi w Kortrijk

Zdaniem ministra sprawiedliwości Stefaana De Clercka, niektórzy z nauczających w meczecie duchownych promują radykalne poglądy w czasie udzielania nauk na temat Koranu. Meczet może zostać zalegalizowany w przyszłości, ale musi zagwarantować, że radykalni nauczyciele nie znajdą tam miejsca.

Burmistrz miasteczka chce przedyskutować to na następnym spotkaniu z władzami meczetu. Jego zdaniem administracja musi znaleźć rozwiązanie, jednak miasto na razie nie zaprzestanie współpracy z meczetem. W dalszym ciągu będzie finansować meczet, ponieważ w innym wypadku byłby to krok wstecz, a dzięki finansowaniu, miasto jest w stanie mieć nadzór nad meczetem i pomóc mu w pozytywnej integracji.

Przewodniczący meczetu Lahcen jest zaskoczony wiadomościami i tłumaczy się, że nie wiedział o niczym, ponieważ nie jest obecny w czasie lekcji Koranu.

JW na podst. islamineurope.blogspot.com

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze