Belgia nie da azylu Albańczykom

brussels_airport
| 2 komentarzy|
image_pdfimage_print

Albańczycy szukający azylu w Belgii, których liczba znacząco wzrosła w ciągu ostatnich kilku miesięcy. „zostaną niedługo odesłani z powrotem do kraju”.

Taką wiadomość podał rząd belgijski na specjalnie zwołanej w tym celu konferencji prasowej w Tiranie. „Wszyscy Albańczycy, szukający azylu w Belgii, otrzymają negatywną odpowiedź od belgijskich władz i zostaną odesłani możliwie najszybciej z powrotem do Albanii”, powiedział Freddy Roosemont, dyrektor belgijskiego biura dla obcokrajowców.

Według władz Belgii azylu domagało się od początku października co najmniej 240 Albańczyków, co sugeruje, że liczba ta mogłaby wzrosnąć do 400 jeszcze przed końcem miesiąca. W związku z odmową udzielenia azylu pojawiły się obawy, że powstanie organizacja, która miałaby zaopatrywać Albańczyków w fałszywe dokumenty, zaświadczające o tym że powrót do domu grozi im utratą życia, ze względu na obowiązujący w Albanii kodeks honorowy, w którym zemsta oznacza śmierć.

Dane belgijskiej prasy pokazują, że co najmniej 80% Albańczyków szukających azylu pochodzi z dystryktów Shkoder i Kukes, leżących na północy kraju, a tylko 20% z nich jest z Tirany.
20 października, komisarz UE do spraw wewnętrznych, Cecylia Malmstrom, wysłała list do ministrów spraw wewnętrznych tych krajów z prośbą o podjęcie praktycznego działania przeciwko bezpodstawnym prośbom o azyl w krajach członkowskich UE, a w szczególności w Niemczech, Belgii, Szwecji i Luksemburgu.

Sy

http://www.ansamed.info/en/news/ME.XEF77280.html

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze