Austria wprowadza ostre przepisy przeciwko napływowi uchodźców

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Parlament austriacki przegłosował w środę możliwość wprowadzenia „stanu zagrożenia” jeśli napływ imigrantów gwałtownie się zwiększy. Może on obowiązywać do pół roku i być trzykrotnie przedłużany.

W czasie obowiązywania „stanu zagrożenia” podania o azyl przyjmowane mają być na granicy i rozpatrywane nawet w ciągu godziny. Prawo do azylu będą mieć tylko osoby, posiadające bliską rodzinę w Austrii lub zagrożone śmiercią w kraju, z którego bezpośrednio przybyły. Ponieważ dotyczy to głównie osób przybywających z Włoch, praktycznie wszystkie podania o azyl będą mogły być odrzucane. New przepisy nie dotyczą dzieci i kobiet w ciąży.

Austria, która przyjęła w zeszłym roku ponad 90 tys. osób ubiegających się o azyl (po Szwecji największa liczba w stosunku do liczby mieszkańców) wprowadziła ograniczenie rocznej liczby azylantów do 37,500. W  tym roku złożono już 20 tys. wniosków o azyl.

Na przełęczy Brenner, która stanowi granicę z Włochami, Austriacy rozpoczęli budowę 400 metrowego ogrodzenia a w maju rozpoczną tam kontrole graniczne pojazdów przybywających z Włoch.

Źródło The Local 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze