Austria rozważa zaostrzenie procedury azylowej

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Gubernator Voralbergu, kraju związkowego Austrii, Markus Wallner (ÖVP) opowiada się za zaostrzeniem prawa azylowego w Austrii, włączając w to ostrzejsze kary.

Wallner wypowiedział się z uznaniem o nowej inicjatywie ministra spraw wewnętrznych Wolfganga Sobotki dotyczącej zaostrzenia prawa azylowego w Austrii, która zawiera m.in. surowsze kary dla osób nie ujawniających swojej tożsamości w procedurze azylowej lub dla tych, którzy nie chcą opuścić kraju pomimo odmowy ochrony azylowej.

Brakuje mu jednak podstawy prawnej, żeby ustalić limity uchodźców, które kraj jest w stanie przyjąć i nad tym powinien się jego zdaniem skupić rząd.

Rząd federalny chce w przyszłości karać azylantów grzywną 5 tysięcy euro za ukrywanie tożsamości i 15 tysięcy euro za uchylanie się od procedury deportacji. Tym zapisom przeciwstawia się stowarzyszenie „Vindex – ochrona i azyl”, bo uważa to spowoduje kryminalizację uchodźców, a poza tym kary pieniężne nie mają sensu, bo uchodźcy nie mają prawie żadnych pieniędzy.(j)

źródło: ORF

 

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook