Austria będzie ściślej kontrolować granicę ze Słowacją przed napływem imigrantów

Austriacki minister spraw wewnętrznych Hans-Peter Doskozil zapowiedział ściślejsze kontrole granicy ze Słowacją. W tym roku próbowało ją przekroczyć (głównie w pociągach) 299 osób. Granicę z Węgrami próbowało przekroczyć 179 osób a granicę z Włochami 292 osoby, z których większość została odesłana do Włoch.

W roku 2015 w Austrii o azyl ubiegało się 90 tys. osób, w ubiegłym roku 42 tysiące. Minister Doskozil zapowiedział przedstawienie w ciągu 10 dni nowych posunięć lepiej zabezpieczających Austrię przed napływem nielegalnych imigrantów.

8 lutego odbędzie się w Wiedniu konferencja ministrów spraw wewnętrznych krajów Środkowej i Wschodniej Europy w sprawie koordynacji działań przeciwko nielegalnej imigracji. (g)

Źródło: The Local

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom