Arcybiskup Wiednia wydaje dla uchodźców broszurę o chrześcijaństwie

Aby uchodźcy i imigrancji szanowali chrześcijańskie symbole, tradycje i kluturę arcybiskup Wiednia kardynał Christoph Schönborn wydał w nakładzie 34 tysięcy broszurę zatytułowaną „Szczęść Boże w Austrii”. Broszura została wydana w dwóch wersjach: po niemiecku i arabsku i po niemiecku i farsi (język z Afganistanu i Iranu).

Broszura, powiedział kardynał, ma pomóc imigrantom w zrozumieniu chrześcijańskich korzeni i tradycji Austii, od Bożego Narodzenia i wolnych niedziel do wolności religijnej i tolerancji.

Kardynał Schönborn jest krytyczny wobec napływu muzułmańskich uchodźców. W kazaniu wygłoszonym 12 września, na odbywajacym się od 333 kościelnym święcie upamiętniającym Odsiecz Wiedeńską powiedział: Czy będzie muzułmański podbój Europy? Wielu muzułmanów chciałoby tego i mówi: Europa jest skończona. (g)

Żródło: The Local

 

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom

Pakistan pogrąża się w islamskim fanatyzmie