Antyterroryści zapobiegają zamachom, ale nowe wciąż są przygotowywane

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Liczba udaremnionych ataków terrorystycznych w Europie rośnie. Niemcy, Belgia, Wielka Brytania i Francja odniosły sukcesy na tym polu, jednak jednostki specjalne nie mogą spocząć na laurach.

Uśpione komórki ISIS czekają na sposobność ataku w Niemczech, Francji, Hiszpanii czy we Włoszech, powiedział stacji NBC pragnący zachować anonimowość belgijski ekspert ds. antyterroryzmu. Dodał, że informacji o udaremnionych atakach nie podaje się do wiadomości publicznej. Po pierwsze, władze nie chcą wywoływać paniki. Po drugie, chodzi o to, żeby pozostali terroryści nie dostali ostrzeżenia i mogli być nadal pod obserwacją służb specjalnych.

Obecnie władze są w stanie udowodnić powiązania między ostatnimi atakami w Brukseli, a atakami w Paryżu w listopadzie 2015. Rodzi to coraz więcej pytań odnośnie powiązań między uśpionymi komórkami ISIS na terenie całej Europy. Po atakach w Paryżu Europol stworzył specjalną komórkę – „Task Force Fraternité” – która nadzoruje walkę z terroryzmem w różnych krajach. Dysponuje ona dużą wiedzą na temat ISIS.(gb)

Źródło: nbcnews.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze