Antyterroryści patrolują szkołę katolicką w Doncaster

Katolicka szkoła McAuley Catholic High School w Doncaster wezwała antyterrorystyczną policję z powodu gróźb wobec “niewiernych” uczniów na mediach społecznościowych.

W poniedziałek szkoła otrzymała przez Facebook, Instagram i Snapchat ostrzeżenie: “Mamy was na oku i na Allaha zabijemy każdego niewiernego ucznia w tej szkole #McAuleySchoolMassacre (Masakra w szkole McAuley)”. To nie spowodowało zamknięcia szkoły, ale skierowano do niej patrole policyjne, a rodzicom i uczniom poradzono, żeby nie odpowiadali na nieznane emaile i informacje w mediach społecznościowych. Obecnie trwa dochodzenie policji, która jak podaje “nie widzi obecnie powodów, żeby doradzać rodzicom i uczniom, by trzymali się z daleka od szkoły”.

Niektórzy rodzice jednak na własną rękę zabierają stamtąd dzieci. Shanie Varley zaalarmowana przez córkę niepokojącymi wpisami w mediach społecznościowych, kiedy tylko potwierdziła ze szkołą obecność policji, zabrała córkę ze szkoły do swojej pracy. (j)

źródło: Huffington Post, polemi.co.uk

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Jan Wojcik

Jan Wojcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Wszystkie odloty Farida Hafeza

Francja: “Ręce precz od mojego nauczyciela”

Niemieccy Zieloni: “Islamizm jest zagrożeniem”