Anglia: Policjantki do meczetu – tylko w chuście

Chusty dla brytyjskiej policji i straży miejskiej (fot AP)
| 3 komentarzy|
image_pdfimage_print

Policja brytyjska w Avon i Somerset wprowadza okrycia głowy dla funkcjonariuszek policji w celu umożliwienia im wchodzenia do meczetów.

Policja twierdzi, że decyzja ta pomoże jej funkcjonariuszom okazywać, podczas pełnienia obowiązków służbowych, szacunek muzułmańskim zwyczajom religijnym.

Specjalna odzież  zaprojektowana została w taki sposób, aby pasowała do mundurów i skonsultowana została z grupami muzułmanów.

Imam Rashad Azami z Bath powiedział: Dużo czasu zabrało nam zachęcanie do budowy zaufania pomiędzy policja, a społecznością muzułmańską.

Chusty dla brytyjskiej policji i straży miejskiej (fot AP)
Chusty dla brytyjskiej policji i straży miejskiej (fot AP)

Azami, dyrektor Islamskiego Społeczeństwa z Bath cieszy się, że policja pracowała bardzo blisko z muzułmańską społecznością w wielu obszarach, przez ostatnie lata. Stworzono dwie wersje okryć głowy, czarne pasujące do munduru policyjnego i niebieskie dla straży miejskiej. Obie formacje będą nosić także służbowe emblematy.

JG na podst. BBC

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze