Amerykański generał w sojuszu z islamistami

Ppłk Dooley: ocenzurowany przez islamistów
| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Jim Kouri

Amerykański generał, członek administracji Obamy, niszczy karierę zasłużonego oficera, żeby przypodobać się muzułmanom.

Przewodniczący Połączonego Kolegium Szefów Sztabów, generał Martin Dempsey, skrytykował podczas konferencji prasowej podpułkownika Matthewa Dooleya, wielokrotnie odznaczonego weterana i absolwenta West Point z 1994 roku.

Ppłk Dooley: ocenzurowany przez islamistów

Jak głosi oficjalne oświadczenie wydane przez kancelarię prawniczą z Michigan, powodem krytyki był kurs o islamskim radykalizmie, który Dooley prowadził w Joint Forces Staff College (specjalna jednostka, odpowiedzialna za szkolenie wojskowych oraz kadry kierowniczej z zakresu bezpieczeństwa i antyterroryzmu – przyp tłum) na National Defense University i który był jakoby obraźliwy dla muzułmanów.

W odpowiedzi Thomas More Law Center ogłosiło, że podejmuje się prowadzenia sprawy wniesionej przez pułkownika Dooleya przeciwko Departamentowi Obrony oraz administracji Obamy. Jak podają przedstawiciele centrum, „generał Dempsey opisał szkolenie prowadzone przez pułkownika Dooleya jako ‘zupełnie nie do przyjęcia’ oraz zarządził aby wszystkie materiały obraźliwe dla islamu zostały usunięte z programu nauczania zarówno na Joint Forces Staff College jak i na innych uczelniach. Dodatkowo Dooley został zwolniony z pełnienia funkcji instruktora oraz dostał negatywną opinię do akt, co pogrzebało jego szanse na karierę w wojsku”

Działania przeciwko pułkownikowi zostały podjęte po liście do Departamentu Obrony, podpisanym przez 57 organizacji muzułmańskich, w którym domagano się usunięcia z materiałów szkoleniowych materiałów obraźliwych dla muzułmanów i islamu oraz ukarania instruktorów. Kurs prowadzony w JFSC składał się m. in. z pokazu slajdów, które zawierały przesłanie, że „Stany Zjednoczone i ich alianci są w stanie wojny z islamem”. Jak podaje Jim Garamore ze służb prasowych armii USA, generał Dempsey zarządził kontrolę materiałów szkoleniowych o islamie używanych podczas szkoleń żołnierzy po skardze jaka wpłynęła od żołnierza muzułmanina pod adresem kursu „Perspektywy islamu i radykalizmu islamskiego”.

„Kurs został zawieszony i nie zostanie wznowiony dopóki jego treść nie zostanie zmieniona, a prowadzący go został zdjęty z funkcji szkoleniowca”, oświadczył Pentagon.

Według „Law Enforcement Examiner” żołnierz, który wniósł skargę, a którego tożsamość nie została ujawniona, mógł być podstawiony przez organizacje muzułmańskie takie jak CAIR lub Muslim Advocates, które obecnie procesują się z policją Nowego Jorku w podobnej sprawie (projekcja filmu „Trzeci Dżihad” dla funkcjonariuszy NYPD – red.).

Na początku tego roku rzecznik Pentagonu stwierdził, że sekretarz obrony Leon Panetta jest głęboko zaniepokojony postawami, które sugerują że Stany Zjednoczone toczą wojnę z islamem jako takim.

“Ten politycznie poprawny nonsens zostałby wyśmiany, gdybyśmy od czasu do czasu sprawdzali, jak jest naprawdę”, mówi przedstawiciel służb antyterrorystycznych, zachowujący anonimowość. „Z jednej strony większość ataków terrorystycznych na świecie jest przygotowywana przez radykalnych muzułmanów, którzy wprowadzają w życie nauki Koranu. Każdy, kto studiuje historię islamu, a szczególnie ostatnie 200 lat, odkryje, że to z czym zmaga się Ameryka nie jest niczym nowym”.

Tłumaczenie: Severus Snape
Źródło: http://www.examiner.com/article/obama-general-destroys-career-of-army-officer-to-appease-muslims

 

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze