Allahu akbar na świątecznym jarmarku w Strasburgu, troje zabitych

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Francuska policja poszukuje 29-letniego Cherifa Chekatta, który krzycząc „Allahu akbar” i strzelając z pistoletu zabił trzy osoby a ranił czternaście na świątecznym jarmarku w Strasburgu we Francji. Terrorysta został postrzelony przez policję w ramię, ale udało mu się uciec taksówką i przypuszczalnie jest obecnie w Niemczech. Zatrzymano rodziców i dwóch braci terrorysty, podejrzanych o pomaganie mu.

Chekatt był zawodowym kryminalistą, odsiadującym wyroki w Niemczech, Francji i Szwajcarii. W czasie jednego z pobytów w więzieniu został zradykalizowany. Był na liście osób, które służby francuskie uznają za potencjalne zagrożenie terrorystyczne, a jednocześnie aktualnie poszukiwała go policja za postrzelenie policjanta w czasie ostatniego napadu rabunkowego.

Dwa lata temu na świątecznym jarmarku w Berlinie terrorysta muzułmański rozjechał dwanaście osób. Od tego czasu tego typu imprezy są zarówno w Niemczech jak i we Francji ochraniane przez policję. Jarmark w Strasburgu jest jednym z największych w Europie, odbywa się od 1570 roku i był pilnowany przez setki policjantów. (g)

Źródło: foxnews.com i BBC

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook