Algierki w bikini przeciwko fanatykom

Algierskie kobiety ruszyły na plaże w strojach kąpielowych, by zaprotestować przeciwko mężczyznom umieszczającym w sieci zdjęcia kobiet w bikini i określającym je jako sprzeczne z algierskimi wartościami.

Kobiety w nadmorskim miasteczku Annaba zorganizowały protest i pojawiły się na plażach w bikin. Zamknięta facecbookowa grupa licząca ponad 3 tysiące członków powstała w reakcji na liczne komentarze w internecie domagające by kobiety się zasłoniły lub pytające „gdzie jest twój ojciec”.

Bikini nie jest zakazane oficjalnie w Algierii, ale kobiety w coraz większym stopniu znajdują się pod presją skrajnych islamistów.

Jak powiedziała francuskiemu nadawcy Fracne Info jedna z protestujących Warda: „Islamiści nie doszli do władzy, ale społeczeństwo zostało zislamizowane”.

Media zastanawiają się czy feministki, które broniły rok temu burkini dzisiaj staną w obronie bikini?(j)

źródło: Independent 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Multikulti w Hamburgu. Czy eksperyment się uda?

Szefowa związku brytyjskich studentów oskarżona o antysemityzm

Francja: wybory w cieniu półksiężyca