Al-Zawahiri: walczcie z krucjatą

Dr Ayman al-Zawahiri
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Główny ideolog Al-Kaidy Ajman Al-Zawahiri wypowiedział się w związku z próbami postawienia prezydenta Sudanu Omara Baszira przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym za zbrodnie w Darfurze.

Nie bronię Omara Baszira czy jego reżimu, ani nie bronię tego co zrobiono w Darfurze czy gdziekolwiek; raczej proszę naszą muzułmańską ummę by spojrzała na sprawy w sposób całościowy, który zawiera wszystkie wymiary.

Dr Ayman al-ZawahiriSprawą nie jest Darfur i rozwiązanie jego problemów: kwestią jest tworzenie usprawiedliwień dla coraz większego zagranicznego mieszania się w sprawy państw muzułmańskich w ramach współczesnej syjonistycznej krucjaty. Dlaczego nie sądzą oni Busha, Blaira, Olmerta, Baracka, Musharrafa czy Putina?… Dlaczego ONZ nie podjęło kroków, by ochronić Palestyńczyków w Gazie przez izraelskim barbarzyństwem i przestępczością, podczas gdy udaje płacz nad cierpieniem ludzi w Darfurze?

Mówię naszym ludziom w Sudanie: rząd sudański jest zbyt słaby, by bronić Sudanu, tak więc musicie zrobić to, co zostało zrobione przez waszych braci w Iraku i Somalii, którzy obronili swoje kraje, kiedy oficjalne rządy były bezsilne, a wielu z nich uciekło lub się poddało.

Tak więc czyńcie przygotowania – przez szkolenie, wyposażenie, magazynowanie zapasów i organizowanie się, do długiej partyzanckiej wojny, ponieważ współczesna krucjata obnaża przeciwko wam swoje kły.

Mówię naszym braciom w Sudanie: jesteśmy z wami, i wszyscy mudżahedini i muzułmanie są z wami, i zrobimy – z pomocą Allaha – wszystko co w naszej mocy, by wam pomóc.

Al-Zawahiri przekazał również przesłanie mieszkańcom Darfuru: Mówię im: nie pozwalajcie krucjacie zmienić waszego cierpienia w pretekst do okupacji ojczyzny islamu.

Tłum JW

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook