AKP wyznaczyło 800 000 dolarów za głowę amerykańskich urzędników

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Jeden z bogatych biznesmenów związanych z AKP wyznaczył nagrodę 800 tysięcy dolarów za pochwycenie dwóch byłych amerykańskich przedstawicieli rządowych.

Turecka prokuratura wydała nakaz aresztowania Michaela Rubina, naukowca z American Enterprise Institute, pracownika Middle East Forum i byłego przedstawiciela Pentagonu oraz na Grahama Fullera, eksperta ds. polityki zagranicznej i byłego szefa delegatury CIA. Obydwaj oskarżeni są o udział w nieudanym puczu z lipca 2016 roku.

Jednocześnie prawnik Ozgur Celebi ogłosił, że jego klient zaoferował nagrodę za patriotyczny akt pochwycenia wspomnianych. Wspomniał tylko, że jego klient to biznesmen z Bursy, członek rządzącej partii AKP Erdogana.

Rzecznik Departamentu Stanu twierdzi, że te zarzuty są absurdalne, ale nie odniósł się do kwestii nagrody. Milczenie Departamentu Stanu oburzyło z kolei Rubina, który boi się o swoje bezpieczeństwo. „Milczenie Departamentu Stanu w świetle wyznaczania przez Turcję nagrody za głowę dwóch Amerykanów – gdzie obydwaj byli przedstawicielami rządowymi – wysyła haniebny sygnał, który tylko zachęca Turcję”, powiedział w wywiadzie dla Washington Free Beacon. Uważa, że błędem jest brak reakcji wobec „reżimu, który nie widział nic złego w biciu protestujących w centrum Waszyngtonu”. (j)

źródło: opslens.com

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook