Afganistan: Kto skorzystał na oszustwach wyborczych

Talibowie wybory
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Grzegorz Lindenberg

Afganistan: największe zwycięstwo talibów

Talibowie wyboryW ataku we wschodnim Afganistanie zginęło 8 żołnierzy amerykańskich. Najwięcej od roku. Tymczasem drugi co do rangi urzędnik ONZ w Afganistanie, Amerykanin Peter Galbraight został odwołany przez ONZ po tym, jak wysłał do sekretarza generalnego ONZ list, w którym sprzeciwiał się ukrywaniu przez szefa misji ONZ w Afganistanie (a swojego przełożonego) Kaia Eide skali fałszerstw wyborczych, jakich dopuściło się stronnictwo prezydenta Karzaia. ONZ wydało oświadczenie, że p. Galbraight miał „osobiste nieporozumienia” z szefem misji i dlatego musiał odejść. W artykule w „Washington Post” Peter Galbraight napisał: Oszustwo wyborcze dało talibom największe strategiczne zwycięstwo w ośmioletniej walce przeciw siłom międzynarodowym.

Iran: Bliżej bomby

Za trzy tygodnie, 25 października, ma dojść do wizyty w Iranie ekspertów z Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, którzy mają skontrolować nowy ośrodek wzbogacania uranu, do jakiego przyznał się Iran. Według „New York Timesa” inni eksperci z tej agencji sporządzili raport, w którym twierdzą, że Iran ma już wiedzę, jak skonstruować bombę atomową. Raport ten został utajniony przez szefa MAEA, a nawet zaprzeczał on jego istnieniu. Niestety, za dużo osób go widziało.

Ahmadineżad żydemIran: kim jest prezydent

Angielski „Daily Telegraph” publikuje zdjęcie prezydenta Ahmadineżada trzymającego dokument tożsamości, w którym daje się odczytać jego oryginalne, żydowskie nazwisko. Ahmadineżad nie zaprzeczał, że jego rodzina po przeprowadzeniu się do Teheranu w latach pięćdziesiątych zmieniła nazwisko, nie mówił tylko, z jakiego. Najprawdopodobniej żydowska rodzina przeszła wówczas na islam. Plotki o tym są nielegalne w Iranie: bloger, który o tym napisał został aresztowany i wywieziony w nieznane miejsce.

Palestyna: bliskie porozumienie Hamasu i Fatah

Hamas i Fatah mają podpisać  porozumienie w Egipcie, dzięki któremu możliwe staną się  wybory parlamentarne i prezydenckie w obu częściach Autonomii Palestyńskiej, powrót Fatah do Strefy Gazy i otwarcie przejścia granicznego z Egiptem. Tak wynika z informacji egipskiego ministerstwa spraw zagranicznych, które prowadziło rozmowy z obu ugrupowaniami. Jak to ma się do przyszłych rokowań z Izraelem – nie wiadomo. Na razie Hamas nie wygląda na skłonnego do koegzystencji. W popularnym programie dla dzieci na żywo, nadawanym 22 września, pluszowy miś Nassur w rozmowie z dziewczynką, dzwoniącą do studia powiedział: Żeby pozbyć się Żydów z naszej ziemi trzeba ich wyrżnąć. Program zwykle ogranicza się do bardziej podstawowych zagadnień: picia mleka, słuchania rodziców itd.

Somalia: dżihadyści walczą  między sobą

Zanim jeszcze opanowali cały kraj dwa będące dotychczas w sojuszu ugrupowania jihadystów , Al-Szabaab i Hisbul-Islam  zaczęły walczyć ze sobą. W walkach o miasto Kismayu zginęło kilkanaście osób. Nie chodzi o ideologię ale o to, kto będzie rządził i zarabiał pieniądze.

Arabia Saudyjska: koedukacja przeszkadza edukacji

arabia-saudyjska-kobiety-na-uniwersytecieCzłonek rządowego Komitetu Uczonych Islamskich skrytykował nowo otwarty uniwersytet, utworzony przez króla Abdullaha, za to, że prowadzone są tam zajęcia koedukacyjne. Uczelnia, która kształci osoby na poziomie ponad stopniem magistra ma przekształcić Arabię Saudyjską w światowy ośrodek naukowy. Studiuje na niej 800 osób z 61 krajów, a docelowo ma tam być 2000 studentów, z tego tylko 15% saudyjskich. Uczelnia ma znakomicie wyposażone laboratoria, czwarty na świecie najszybszy superkomputer i wielki fundusz założycielski.

Wspólne przebywanie, powiedział szejk Saad Bin Naser al-Shethr gazecie „Al Watan” – jest wielkim złem i wielkim grzechem. Kiedy mężczyźni znajdują się w towarzystwie kobiet, ich serca płoną i nie mogą skupić się na głównym celu, jakim jest wykształcenie. Szejk nie wyjaśnił, jak to się dzieje, że Amerykanie, którzy swobodnie mieszają się już w szkole, mają dziesiątki laureatów Nobla, a Saudyjczycy, którzy świetnie skupiają się na nauce, bo koleżanek w szkole i na uczelniach nie widzą, nie zdobyli ani jednego. Szejk nie sugeruje chyba, że Saudyjczycy są tak genetycznie głupsi od Amerykanów, że nawet separacja płci im nie pomga?

Arabia Saudyjska: dziewice tak piękne, że widać szpik w kościach

Saudyjski szejk Muhammad Al Munajid, znany z tezy, że tsunami w Azji było karą boską za grzechy z Sylwestra i Bożego Narodzenia a także z fatwy, że Myszka Miki powinna zostać zabita, w wywiadzie w telewizji Al Majd opisał szczegółowo jak wyglądają i zachowują się dziewice, czekające na prawowiernych muzułmanów w raju. Otóż nie tylko są czarnookie, ale ich skóra jest bielusieńka, a piękność tak wielka, że widać nawet szpik w ich kościach (!).  Poza tym nie mają okresu, nie załatwiają się i nie plują, natomiast czekają na mężów. Czekają wiernie w namiotach, nie wychodzą z nich nigdy i kiedy mąż wraca do namiotu, to żona zawsze tam jest, gotowa mu usłużyć.

Charakterologicznie też są super – kobietami: nigdy nie są złe, zazdrosne i nikogo nie nienawidzą. Żeby było sprawiedliwie, wszystkie są w jednym wieku, jednakowej piękności i jednakowo uległe. Natomiast mężczyźni w raju mają, jeśli chodzi o jedzenie, picie, namiętność i sex, siłę stu  normalnych mężczyzn. Jeśli szejk przedstawi jakieś bliższe dowody, zastanowię się nad przejściem na islam.

Poprzednie przeglądy tygodnia:

(21.09-27.09) Niemcy: przegrana SPD i Al-Kaidy

(14.09 – 20.09) Muzułmanie, wstępujcie do CIA

(07.09 – 13.09) Islam religią pokoju?

New York Times, Washington Post, Jerusalem Post, MEMRI, BBC, americanchronicle.com, AP, Voice of America, Reuters

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook