70% Niemców uważa, że islam nie jest częścią Niemiec

Prawie 1/3 Niemców uważa, że zwiększająca się liczba muzułmanów negatywnie wpływa na ich codzienne życie, a 70%, że islam nie jest częścią ich kraju, informuje najnowszy sondaż.

Tylko 19% obywateli Republiki Federalnej Niemiec podziela stanowisko kanclerz Angeli Merkel, że „islam należy do Niemiec”, twierdzą wyniki badań instytutu YouGov dla telewizji SAT1.

51% uważa, że islam nie jest religią pokoju i zawiera w sobie usprawiedliwienie przemocy, podczas gdy 31% jest przeciwnego zdania. Tylko jedna czwarta zgodziłaby się na przedstawicieli państwa, którzy nosiliby chustę na głowie jako symbol swojej religii, 65% taka manifestacja poglądów religijnych nie odpowiada.

I chociaż 57% nie widzi wpływu islamu na ich codzienne życie, to 71% uważa, że wpływy islamu w Niemczech są zbyt duże. (j)

źródło: Focus

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin