30 000 uchodźców znalazło pracę w Niemczech, głównie jako ochroniarze i dozorcy

Szef Federalnej Agencji Zatrudnienia w Niemczech poinformował, że około trzydziestu tysięcy uchodźców znalazło pracę, ale wiele wyzwań stoi jeszcze przed agencją.

„Uchodźcy głównie pracują w sektorach gdzie brak odpowiednich aplikantów”, mówi powiedział Federalnej Agencji Zatrudnienia Frank-Jürgen Weise. Wielu z nich otrzymało pracę jako dozorcy i ochroniarze, jedna czwarta z zatrudnionych pracuje na kontraktach czasowych. Uchodźców, którzy nie pracują i pozostają na zasiłkach jest w tej chwili 130 tysięcy, a około pół miliona wniosków o azyl jest jeszcze nie rozpatrzonych.

W ubiegłym tygodniu niemiecki parlament przegłosował ustawę, która ograniczy wsparcie finansowe dla nowych imigrantów, którzy nie będą integrować się z niemieckim społeczeństwem. Coraz mniej Niemców uważa, że różnorodność jest dobra dla ich społeczeństwa – 43% w tym roku wobec 47% dwa lata temu. (j)

źródło: Deutsche Welle

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Bitwa o wolność słowa przegrana na własne życzenie

Indie: światowa awantura o hadis [Opinia]

Film o islamie znika z brytyjskich kin