250 koron czeskich za udział w lekcji o islamie

Nauczanie islamu w Czechach
| 8 komentarzy|
image_pdfimage_print

Ministerstwo Edukacji Republiki Czeskiej, amerykańska ambasada, Komisja Europejska – to niektóre z organizacji finansujących projekt przybliżania islamu czeskim uczniom. 

Nauczanie islamu w CzechachW ramach akcji pojawiła się też oferta dla uczniów w wieku 15-18 lat, w której otrzymają 250 koron (ok. 38 złotych) za udział w dwugodzinnym wykładzie.

Celem inicjatywy jest walka z „islamofobią” i negatywnymi stereotypami na temat islamu. W pierwszym etapie miała miejsce analiza podręczników i poziomu nauczania na temat islamu. Drugi ma uświadomić uczniów i nauczycieli, by stali się krytyczni wobec islamofobicznych informacji.

Jeżeli jednak przyjrzeć bliżej się pytaniom, na jakie mają odpowiadać poszczególne wykłady, pojawiają się wątpliwości. Oto niektóre z pytań: Jak przyjąć islam?; Jak nowi muzułmanie mają radzić sobie z niemuzułmańskimi krewnymi?; Dlaczego młode Czeszki chcą zostać muzułmankami?

Pojawiają się więc protesty krytyków, że program wykorzystywany jest nie do podniesienia świadomości, a w celu zdobycia przez islam nowych wiernych.

Czechy zamieszkuje według różnych szacunków od 5 do 15 tysięcy muzułmanów.

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

AX na podst. Gatestone Institute

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook