16-letni uchodźca syryjski aresztowany w Niemczech za związki z ISIS

Policja niemiecka aresztowała w środę w schronisku dla uchodźców w Kolonii szesnastolatka z Syrii. Radykalizacja nastolatka nastąpiła podobno ostatnio, ale sprawa jest na tyle poważna, że do jej rozpracowania wyznaczony został zespół 35 osób.

Na telefonie komórkowym zatrzymanego znaleziono dowody na stały kontakt z osobą z Państwa Islamskiego w Syrii.

Radykalizacja obejmuje coraz młodszych muzułmanów. W ubiegłych tygodniach aresztowano we Francji w trzech różnych sprawach troje piętnastolatków, w tym jedną dziewczynę, podejrzewanych o przygotowywanie zamachów terrorystycznych. W lipcu siedemnastoletni uchodźca z Afganistanu zranił nożem pięć osób, zanim został zabity przez policję.(g)

Źródło: The Local i rt.com

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom