1/3 Duńczyków uważa, że ich kraj jest na wojnie z islamem

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Istotna mniejszość Duńczyków uważa, że ich kraj jest na wojnie z religią islamu i jego zwolennikami, informują wyniki najnowszego sondażu.

33% Duńczyków zgadza się ze stwierdzeniem Dania jest na wojnie z Islamem, podczas gdy 56% jest przeciwnego zdania.

Zdanie przedstawiane ankietowanym wyklucza pomieszanie pojęć i brzmiało dokładanie: „Dania, razem z resztą Zachodniego świata, jest na wojnie z religią islamu a nie tylko ze zradykalizowanymi muzułmanami”.

 

Wśród zwolenników antyimigracyjnej Duńskiej Partii Ludowej 60% ankietowanych zgadzało się z takim stwierdzeniem. Sporą część z wierzących w wojnę z islamem stanowili ludzie starsi i słabiej wykształceni (poniżej wykształcenia wyższego).

Poseł Duńskiej Partii Ludowej i sprawozdawca sejmowy ds integracji Martin Henriksen odciął się od poglądów swoich wyborców: „Jesteśmy na wojnie tylko z częściami islamu, i można też powiedzieć, że jesteśmy na wojnie kulturowej z częścią bardziej umiarkowanych muzułmanów. Oni próbują spowodować, by islam stał się bardziej dominującą siłą w duńskim społeczeństwie używają innych środków niż broń i przemoc”.

W poprzednim tygodniu inny sondaż przeprowadzony przez Megafon stwierdził, że 3/4 Duńczyków domaga się, by umiarkowani muzułmanie i imamowie byli głośniejsi w odcinaniu się od działań terrorystów. (j)

źródło: The Local

Chętnie nas czytasz?

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook