1000 funtów nagrody za obrażenie Erdogana

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Publicysta brytyjskiego The Spectator, Douglas Murray wezwał do konkursu na najbardziej obraźliwy wiersz o prezydencie Turcji Recepie Tayyipie Erdoganie. Wkrótce zgłosił się też fundator nagrody.

Inicjatywa Murraya to reakcja na dochodzenie niemieckiej prokuratury w sprawie skandalicznego wiersza satyryka Jana Boehmermanna, w którym używając wulgarnego języka zaatakował Erdogana. Była to odpowiedź na sytuację, w której poprzednia, dużo lżejszego kalibru satyra Boehmermanna skutkowała składaniem wyjaśnień przez niemieckiego ambasadora w Turcji.

„Wielu z nas spodziewało się, że prawa dotyczące obrazy majestatu nie zostaną użyte w Europie”, pisze Murray. Dodaje jednak, że widocznie „rządy Erdogana teraz rozszerzają się na Europę”

Murray nie tylko namawia, ale sam pisze limeryk:

Recep Erdogan to kawał Turka,

Który nigdy nie zmęczy się rimmingiem swego kółka

Jednak jego najwyższą rozkoszą

(Teraz kalifat jest w zasięgu wzroku)

Jest felching, który robi mu Merkel jego przyjaciółka.

Wasze propozycje po angielsku można wysyłać na theeditor@spectator.co.uk z tytułem „‘The President Erdogan Offensive Poetry Competition”. Ogłoszenie wyników 23 czerwca. (j)

źródło: The Spectator

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze