W Turcji aresztowano 42 dziennikarzy

Dziennikarze są kolejną grupą, w której rząd Erdogana stara się pozbyć przeciwników, korzystając z przepisów wprowadzonego 20 lipca przepisów stanu wyjątkowego. Aresztowano właśnie 42 dziennikarzy, w tym bardzo znanego z telewizji i byłego członka parlamentu. Dołączą oni do grupy około 13 tysięcy aresztowanych po nieudanym puczu. Około 50 tysięcy osób zostało wyrzuconych z pracy, zamknięte zostały tysiące szkół i fundacji oskarżanych o związki w domniemanym inspiratorem zamachu, duchownym Fethullahem Gulenem

Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział w poniedziałek, że Turcja nie ma szans na członkostwo w Unii ani w bliskim ani w dalszym terminie. A właśnie przyspieszenie negocjacji akcesyjnych było jednym z punktów porozumienia o odsyłaniu do Turcji uchodźców, jakie zawarte zostało w marcu. (g)

 

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign
Avatar photo

Grzegorz Lindenberg

Socjolog, dr nauk społecznych, jeden z założycieli „Gazety Wyborczej”, twórca „Super Expressu” i dwóch firm internetowych. Pracował naukowo na Uniwersytecie Warszawskim, Uniwersytecie Harvarda i wykładał na Uniwersytecie w Bostonie. W latach '90 w zarządzie Fundacji im. Stefana Batorego. Autor m.in. „Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy”. (2018), "Wzbierająca fala. Europa wobec eksplozji demograficznej w Afryce" (2019).

Inne artykuły autora:

Uwolnić Iran z rąk terrorystów i morderców

Afganistan – przegrany sukces

Pakistan: rząd ustępuje islamistom