Muzułmanin, oficer, żołnierz Izraela

Muzułmański oficer sił zbrojnych Izraela pyta: „Gdzie na Bliskim Wschodzie znajdziecie takiego żołnierza jak ja?”.

Major Alaa Waheeb najwyższej rangi muzułmański oficer służący w IDF, w felietonie w „Jewish News”  napisał, że historia jego życia jest wyraźnym zaprzeczeniem twierdzeń o żydowskim rasizmie, o którym głośno było podczas Tygodnia Izraelskiego Apartheidu (Israeli Apartheid Week) obchodzonego w Wielkiej Brytanii.

Waheeb zaprzeczył oskarżeniom, jakoby Izrael był państwem rasistowskim. „Zapomnijmy na moment, że 20% obywateli Izraela nie jest pochodzenia żydowskiego, a mimo to cieszy się pełnymi prawami oraz pełni ważne funkcje społeczne. Można przecież być arabskim politykiem, chrześcijańskim wyborcą, lekarzem muzułmaninem, ale wojskowy, który nie jest Żydem? Arab, który nie tylko walczył u boku żydowskich kolegów, ale w dodatku ich szkoli? Czy kraj naprawdę rasistowski pozwoliłby mi odgrywać tak istotną rolę w swoich siłach zbrojnych?”.

Waheeb broni również działań samego Israeli Defence Force pisząc o tym, że jego praca polega na ochronie życia, a nie na zabijaniu. Wyjaśnia, że jedną z zasad, którymi się kieruje, jest cytat z Koranu: „Zabić jednego człowieka, to tak jakby zabić całą ludzkość; ocalić jedno życie, to tak jakby ocalić całą ludzkość”. Kiedy Hamas wystrzeliwuje rakietę w stronę Izraela lub kiedy Fatah inicjuje ataki nożownicze, on wraz z IDF „są po to, by chronić życie wszystkich obywateli Izraela, nie tylko Żydów”.

Major odrzucił także pogląd, że bojkot Izraela (ruch BDS) to skuteczny sposób przywrócenia pokoju, ponieważ, jego zdaniem, pokój powstaje dzięki budowaniu mostów, a nie murów. W podsumowaniu Waheeb podkreśla, że w swojej pracy przyczyna się właśnie do budowania mostów: „Podczas mojego pobytu w UK przemawiałem u boku kolegi po fachu, wojskowego lekarza, który leczył zarówno żołnierzy izraelskich jak i palestyńskich terrorystów, bez różnicy. Jeden z nas był muzułmaninem chroniącym życie Żydów, drugi Żydem chroniącym życie muzułmanów. Jest tylko jeden kraj na bliskim Wschodzie, który jest w stanie wyprodukować taki duet – i na pewno nie jest to państwo, w którym rządzi apartheid”.

aQ na podst.: www.thetower.org

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign