Były minister spraw zagranicznych Włoch ostrzega przed „zachętami” dla imigrantów

„700 milionów ludzi przeniosłoby się do bogatszych krajów, gdyby mogli”, powiedział były minister spraw zagranicznych Włoch Gulio Terzi na 17 antyterrorystycznym szczycie zorganizowanym przez Międzynarodowe Centrum Antyterroryzmu w Izraelu (ICT).

Terzi ostrzegał państwa europejskie przed „pull factors”, czynnikami zwiększającymi atrakcyjność i możliwość dostania się do Europy, które napędzają migrację. Jednym z nich jest nielegalna współpraca organizacji pozarządowych z przemytnikami ludzi, ułatwiająca nielegalnym imigrantom dostanie się do Włoch. Innym w jego opinii jest polityczna kultura, która przyjmuje jako oczywistość, że imigracja wnosi dodatkowe wartości do kultury, gospodarki i rozwoju społecznego.

„Europejscy liderzy są bardziej zainteresowani, by wyjść na 'politycznie poprawnych’, niż dostarczyć poprawną informację obywatelom, w ten sposób podnosząc świadomość ekstremizmu, radykalizacji i potrzeby zmiany podejścia w jaki nasze społeczeństwa powinny odpowiedzieć na islamski fundamentalizm”, skrytykował postawę polityków Terzi.

Powiązał on beztroskę jaką okazują nauczyciele akceptując rozwój nienawiści i antysemickiej propagandy w klasach, jak miało to miejsce po zamach w Belgii i Francji, do beztroski polityków najwyższego szczebla, którzy ukrywają symbole zachodniej kultury i chrześcijaństwa, by zadowolić muzułmańskich gości. Było bezpośrednim nawiązaniem do zachowania premiera Włoch Matteo Renziego, który zadecydował o zasłonięciu posągu Wenus podczas wizyty prezydenta Iranu Hasana Rouhaniego.(j)

źródło: ICT

Udostępnij na
Video signVideo signVideo signVideo sign

Jan Wójcik

Założyciel portalu euroislam.pl, członek zarządu Fundacji Instytut Spraw Europejskich, koordynator międzynarodowej inicjatywy przeciwko członkostwu Turcji w UE. Autor artykułów i publikacji naukowych na temat islamizmu, terroryzmu i stosunków międzynarodowych, komentator wydarzeń w mediach.

Inne artykuły autora:

Torysi boją się oskarżeń o islamofobię

Kto jest zawiedziony polityką imigracyjną?

Afrykański konflikt na ulicach Europy