Życie według podwójnych standardów

| 6 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wspólnota muzułmańska w Europie żyje według własnych przepisów, oszukując państwa. Do takiego wniosku doszli dziennikarze szwedzcy, którzy przeprowadzili własne dochodzenie w sprawie autentycznych wartości wyznawanych przez wspólnoty muzułmańskie.

Dwie dziewczyny odwiedziły dziesięć meczetów w kraju, informując imamów o tym, że mąż jednej z nich – muzułmanin, bije ją i wymaga bezwzględnego wykonywania obowiązków małżeńskich w każdej dogodnej dla niego chwili. Rozmowy z imamami dziennikarki nagrywały za pomocą ukrytej kamery. W wyniku cały kraj zobaczył, że w sześciu z dziesięciu meczetów imamowie doradzali dziewczynom podporządkowanie się, cierpliwe tolerowanie bicia; w żadnym przypadku nie doradzano im skarżenia się władzom na problemy w rodzinie. Potwierdzali oni także prawo mężów muzułmańskich do wielożeństwa i seksu w każdej sytuacji.

Po pewnym czasie te same pytania szwedzkie dziennikarki zadały imamom otwarcie i uzyskały całkiem inne odpowiedzi, zgadzające się z miejscowym ustawodawstwem i w normami społecznymi. „Program ujawnił przekonująco konsekwencje wychwalanego starannie multikulturalizmu europejskiej, który obecnie wysadza Europę w powietrze od wewnątrz”, – powiedziała  w wywiadzie dla radia „Głos Rosji” znana pisarka, autorka powieści „Meczet Matki Boskiej Paryskiej” Jelena Czudinowa:

„Asymilacja, czy integracja w społeczeństwie jest możliwa jedynie w tym przypadku, jeśli ludzie chcą zasymilować się czy zintegrować. Widzimy, że ten proces ponosi porażkę. Muzułmanie chcą mieszkać w miastach europejskich w swych własnych enklawach. Chcą kierować się prawami szarii, nie podporządkowując się naszemu cywilizowanemu systemowi. Równocześnie przebiega proces kryminalizacji społeczeństwa. Nie jest ona tak bardzo groźna, jak powstawanie enklaw kierujących się prawami szarii. Ten proces nie ustanie, enklawy będą rozszerzać się obejmując coraz to nowe dzielnice w miastach europejskich.”

więcej na polish.ruvr.ru

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook