Żona terrorysty na brytyjskim zasiłku

Amedy Coulibaly ze swoim mentorem Djamelem Beghal.
Amedy Coulibaly ze swoim mentorem Djamelem Beghal.
| 12 komentarzy|
image_pdfimage_print

Wielka Brytania jest nadal ulubioną siedzibą islamskich terrorystów. Abu Hamza, skazany właśnie w USA na dożywocie, powiedział, że władzom brytyjskim „nie chce się im przeszkadzać”.

Żona mentora sprawców zamachu na redakcję „Charlie Hebdo” – Sylvie Beghal, obywatelka francuska, żyje na zasiłku w Wielkiej Brytanii; mieszka za darmo w domu z czterema sypialniami w Leicester. Przyjechała w poszukiwaniu bardziej „islamskiego otoczenia”, bo Francja była dla niej zbyt surowa. Jest żoną Djamela Beghala, byłego współpracownika terrorysty Abu Hamzy, którego nauki mogły być inspiracją dla paryskich zamachowców – co najmniej dwóch z nich było jego akolitami.

Chérif Kouachi został  zwerbowany przez Beghala 10 lat temu, gdy obydwaj odbywali kary za przestępstwa związane z terroryzmem. Uważa się, że Beghal był również mentorem Amediego Coulibaly’ego, podejrzanego o zamordowanie policjantki i masakrę w koszernych delikatesach w Paryżu, i jego dziewczyny Hayat Boumeddiene.

Pani Beghal mieszka z czwórką dzieci w eleganckim domu obok parku. Jego właściciel, który  chciał pozostać anonimowy, powiedział: „Nie ma pracy. Rzadko wychodzi z domu”. Jeśli pobiera pełny zasiłek mieszkaniowy, byłaby uprawniona do ponad 10 000 funtów rocznie. Dodatkowo jest uprawniona do pobierania 1500 funtów rocznie na rzecz dzieci (dwoje dzieci poniżej 18 lat). Z zasiłkiem dla poszukujących pracy Beghal od powrotu do Wielkiej Brytanii mogła kosztować podatników ponad niż 150.000 funtów.

Amedy Coulibaly ze swoim mentorem Djamelem Beghal.
Amedy Coulibaly ze swoim mentorem Djamelem Beghal.
Hayat Boumeddiene
Hayat Boumeddiene

Urodzony w Algierii Beghal osiadł we Francji w 1987 roku. W 1990 para pobrała się. Siedem lat później rodzina przeniosła się do Leicester, a w 2000 roku do Dżalalabadu w  Afganistanie, według pani Beghal, aby żyć w kraju muzułmańskim. Jej mąż został aresztowany na lotnisku w Dubaju w 2001 roku za posługiwanie się fałszywym paszportem. W tym czasie zajmował się organizowaniem komórki Al-Kaidy w hrabstwie Midlands, budował sieć wśród emigrantów używając społeczności indyjskiej i pakistańskiej jako przykrywki. Udając biznesmena zajmującego się importem odzieży z Niemiec, Beghal bez problemów podróżował po świecie. Władze zdecydowały, ze wszystkie jego ruchy były związane z terroryzmem.

Beghal został powiązany z rekrutacją Richarda Reida „shoebombera” i Zacariasa Moussaouiego, dwudziestego zamachowca  Al-Kaidy, podejrzanego w sprawie ataków z 11 września. Beghal został zatrzymany, gdy wracał do Paryża z Afganistanu po spotkaniu Abu Zubaydahem – wyższym rangą terrorystą z al-Kaidy, który zajmował się przydzielaniem misji komórkom terrorystycznym. Przyznał się również do udziału w spisku mającym na celu zniszczenie ambasady USA w Paryżu w ataku samobójczym, a także do odwiedzania brytyjskich meczetów w późnych latach dziewięćdziesiątych w celu  rekrutacji młodych ludzi.

„Chciałam, żeby moje dzieci wychowywały się w otoczeniu muzułmańskich braci i sióstr”, powiedziała Beghal. „Chciałam żyć w środowisku muzułmańskim, a we Francji było to niemożliwe. Przede wszystkim nie mogłam nosić chusty do pracy. Dla mnie to było nie do pomyślenia.” Kilka dni temu mówiła też, że nie zna Chérifa Kouachiego i twierdziła, że jej mąż nie miał „nic wspólnego” z zabójstwami w Paryżu.

Xsara, na podstawie http://themuslimissue.wordpress.com/

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook