Znajomi wyjaśniają postępowanie terrorysty

nigeryjski-czlonek-al-kaidy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie chcemy mieć z nim nic wspólnego – tak w skrócie można opisać reakcję rodziny Nigeryjczyka, który próbował wysadzić samolot w USA. Znajomi zamachowca, do których dotarli dziennikarze, wyjaśniają, dlaczego Umar Faruk Abdulmutallab mógł zostać terrorystą.
nigeryjski-czlonek-al-kaidy
To samotnik, mający niewielu przyjaciół, często wypowiadał się na tematy religijne, między innymi o konieczności noszenia islamskich okryć przez kobiety i obowiązku poszczenia w czasie ramadanu – przyznają znajomi 23-latka, cytowani przez nigeryjski dziennik „Daily Trust”.

Inny ze znajomych, który studiował z Abdulmutallabem w Londynie, relacjonował, że Nigeryjczyk odmawiał podawania kobietom ręki na powitanie, a gdy jego przyjaciele zatrzymywali się na ulicy, by porozmawiać z kobietami, odsuwał się.

Wiadomo było, że ma ekstremalne poglądy na tematy religijne. Z tego właśnie względu mógł stać się łatwym kąskiem dla terrorystów werbujących kandydatów na zamachowców.

Na początku tego roku Abdulmutallab wyjechał na studia magisterskie do Dubaju. Dwa miesiące temu udał się jednak do Jemenu, mówiąc, że chce poprawić swój arabski. Wtedy oficjalnie zerwał kontakty z rodziną. Jego ojciec, pełen najgorszych przeczuć, powiadomił amerykańską ambasadę w Abudży twierdząc, że syn może stanowić zagrożenie. Zaalarmował też nigeryjskie agencje bezpieczeństwa.

Więcej na: dziennik.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze