Znajomi wyjaśniają postępowanie terrorysty

nigeryjski-czlonek-al-kaidy
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Nie chcemy mieć z nim nic wspólnego – tak w skrócie można opisać reakcję rodziny Nigeryjczyka, który próbował wysadzić samolot w USA. Znajomi zamachowca, do których dotarli dziennikarze, wyjaśniają, dlaczego Umar Faruk Abdulmutallab mógł zostać terrorystą.
nigeryjski-czlonek-al-kaidy
To samotnik, mający niewielu przyjaciół, często wypowiadał się na tematy religijne, między innymi o konieczności noszenia islamskich okryć przez kobiety i obowiązku poszczenia w czasie ramadanu – przyznają znajomi 23-latka, cytowani przez nigeryjski dziennik „Daily Trust”.

Inny ze znajomych, który studiował z Abdulmutallabem w Londynie, relacjonował, że Nigeryjczyk odmawiał podawania kobietom ręki na powitanie, a gdy jego przyjaciele zatrzymywali się na ulicy, by porozmawiać z kobietami, odsuwał się.

Wiadomo było, że ma ekstremalne poglądy na tematy religijne. Z tego właśnie względu mógł stać się łatwym kąskiem dla terrorystów werbujących kandydatów na zamachowców.

Na początku tego roku Abdulmutallab wyjechał na studia magisterskie do Dubaju. Dwa miesiące temu udał się jednak do Jemenu, mówiąc, że chce poprawić swój arabski. Wtedy oficjalnie zerwał kontakty z rodziną. Jego ojciec, pełen najgorszych przeczuć, powiadomił amerykańską ambasadę w Abudży twierdząc, że syn może stanowić zagrożenie. Zaalarmował też nigeryjskie agencje bezpieczeństwa.

Więcej na: dziennik.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook