Złe wiadomości dla muzułmanów. „To da do myślenia przywódcom islamu”

| 7 komentarzy|
image_pdfimage_print

Niekorzystny obraz islamu wyłania się z ankiety przeprowadzonej wśród Francuzów dla internetowego wydania dziennika „Le Monde”. To odbicie pogłębiających się przepaści w społeczeństwie francuskim.

Niemal trzy czwarte zapytanych o opinię na temat islamu uważa, że jest to religia nietolerancyjna i, że kłóci się ona z wartościami uznawanymi przez społeczeństwo francuskie.

Jeszcze więcej, bo 80 procent jest zdania, że islam narzuca swoje zasady innym, a ponad połowa ankietowanych twierdzi, że muzułmanie w większości lub w znacznej części są integrystami. Proporcje takich opinii zmieniają w miarę wieku i sympatii politycznych, ale we wszystkich przypadkach jest to pogląd dominujący, co, zdaniem komentatorów, odzwierciedla stan świadomości Francuzów.

Na taki obraz składają się, według filozofa, Abdennura Bidara, specjalisty w dziedzinie islamu, dwa czynniki: pragmatyczny, wywołany kryzysem gospodarczym, podsycającym nastroje nietolerancji i rasizmu oraz irracjonalny.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze