Zatrzymano kilka osób za obrażanie Chomeiniego

homeini1
| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Kilka osób zostało zatrzymanych w Iranie za obrażanie podczas niedawnych manifestacji opozycji założyciela Republiki Islamskiej ajatollaha Ruhollaha Chomeiniego – poinformował prokurator Teheranu Abbas Dżafari Dolatabadi.
homeini1
Ich przestępstwo zostało udowodnione, a oni sami do tego się przyznali
– powiedział Dolatabadi, cytowany przez agencję Ilna.

Dodał, że jedna z tych osób została zatrzymana podczas manifestacji opozycji 7 grudnia za podarcie fotografii Chomeiniego. Oskarżony jest w więzieniu. Jego akta zostaną szybko skompletowane i wysłane do sądu – powiedział prokurator.

Nie sprecyzował, ile dokładnie osób zostało aresztowanych, ani w jakich okolicznościach. Nie będzie litości wobec tych, którzy obrazili imama oraz najwyższych przedstawicieli władz – zagroził.

Irańskie media państwowe oskarżają wspierających opozycję studentów o to, że podczas wiecu w ubiegły poniedziałek podarli wizerunek przywódcy rewolucji islamskiej.

W niedzielę najwyższy przywódca duchowo-polityczny Iranu ajatollah Ali Chamenei oskarżył proreformatorską opozycję o łamanie prawa i obrażenie Chomeiniego. W przemówieniu wyemitowanym przez państwową telewizję zaapelował, aby władze zidentyfikowały ludzi którzy go obrazili.

Więcej na: onet.pl

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook