„Zatrważająca” sytuacja dziennikarzy w Iranie

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Iran jest obecnie krajem, który więzi najwięcej dziennikarzy na świecie, bo aż 52 – informuje nowojorska organizacja monitorująca wolność mediów Komitet Ochrony Dziennikarzy (CPJ).

Demonstracja uliczna w Iranie
Demonstracja uliczna w Iranie

Dziennikarze stali się głównym celem rządowej rozprawy z opozycją w Iranie – ocenia organizacja.

„Iran wkracza w etap permanentnych represji wobec mediów. Jest to sytuacja nie tylko zatrważająca, ale także nie do utrzymania – oświadczył dyrektor wykonawczy CPJ, którego organizacja cytuje w swym komunikacie. – Rząd irański przegra ostatecznie wojnę przeciwko informacji, ale jesteśmy zasmuceni, że nasi koledzy płacą za to codziennie tak wysoką cenę”.

W rezultacie pojawiło się swego rodzaju dziennikarstwo „podziemne” – twierdzi 32-letni Reza Walizadeh, który pracował dla państwowego radia i telewizji, ale po rozprawie z opozycją po wyborach prezydenckich z czerwca 2009 roku opuścił kraj.

– Mamy coś na kształt dziennikarskiej partyzantki, która chodzi zamaskowana, nie używa nazwisk, pisze pod pseudonimami i nie podpisuje się prawdziwymi imionami w e-mailach do mediów poza granicami Iranu – powiedział Walizadeh, który mieszka obecnie w Paryżu.

Więcej na: onet.pl

- - - - - - - - - - - - - - Reklama - - - - - - - - - - - - -

Zmieniamy się!

Wkrótce nasza strona będzie dostarczała więcej unikalnych treści
W tym celu musimy też przebudować jej obecny wygląd.
Jeżeli jesteś z nami, czytasz nas, chcesz wesprzeć nasz rozwój kliknij link w prawym dolnym w rogu.
(Dopisek: „zmiana strony”)

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook