Zamachy w Afganistanie

Pas z materiałami wybuchowymi używany do rytualnego samobójstwa
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

Kilkanaście osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w trzech zamachach na płd. wsch. Afganistanu, gdzie w ostatnich dniach przenosi się główna scena wojny.
Pas z materiałami wybuchowymi używany do rytualnego samobójstwa
Na zatłoczonym targu w Gardez, stolicy prowincji Paktia, zamachowiec wysadził się na targowisko, gdy przejeżdżał patrol zachodnich żołnierzy. Zginęło co najmniej dziesięć osób. W sąsiedniej prowincji Chost zamachowcy podłożyli bombę przed urzędem gubernatora, który został ranny wraz z kilkunastoma urzędnikami i wartownikami. Samobójca w samochodzie wysadził się też przed bramą bazy wojsk USA. Zginął jedynie zamachowiec.

Afgańskie służby bezpieczeństwa twierdzą, że talibowie próbowali dokonać w Choście jeszcze co najmniej jednego zamachu. W środę w wybuchu bomby w Choście rannych zostało kilkunastu cywilów, a 30 grudnia samobójca zniszczył bazę CIA, zabijając siedmiu Amerykanów i oficera jordańskiego wywiadu.

Więcej na: wyborcza.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze