Zamachowiec z Burgas jest obywatelem Szwecji i był przetrzymywany w Guantanamo?

| 1 komentarz|
image_pdfimage_print

Według bułgarskich mediów, terrorysta-samobójca z Burgas to Mehdi Ghezali, obywatel Szwecji o fińsko-algierskich korzeniach. Ghezali miał być w przeszłości przetrzymywany przez Amerykanów w Guantanamo. Szwecja zaprzecza jednak tym doniesieniom.

Rząd Bułgarii opublikował nagranie wideo, przedstawiającego mężczyznę, podejrzanego o przeprowadzenie zamachu samobójczego na izraelskich turystów. Bułgarski minister spraw wewnętrznych Cwetan Cwetanow poinformował, że służby mają odciski palców domniemanego zamachowca i sprawdzają jego DNA. Bułgarska telewizja pokazała dokument zamachowca – podrobione amerykańskie prawo jazdy.

Szwecja jednak zaprzecza, by za zamachami w Burgas stał jej obywatel. Szwedzka agencja informacyjna TT powołując się na źródła w służbach specjalnych, twierdzi, że wykluczają one, by zamachowcem był Ghezali.

Ciała Izraelczyków zabitych we wczorajszym zamachu zostały już zidentyfikowane i powinny jeszcze dziś wieczorem zostać przetransportowane do Izraela. Mają zostać przyjęte na lotnisku Bena Guriona w Tel Awiwie przez przedstawicieli rządu.

Kondolencje dla premiera Izraela

„Polska jest głęboko wstrząśnięta wczorajszymi wydarzeniami. Żadna ideologia nie może usprawiedliwić śmierci i cierpienia niewinnych ludzi” – napisał do premiera Izraela po środowym zamachu w Burgas szef polskiego rządu, Donald Tusk, czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Więcej na: onet.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze