Zamach w Indiach. Podejrzany Pakistan

Zamach bombowy Pun Indie
| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W Punie w zachodnich Indiach w eksplozji w popularnej cukierni, spowodowanej prawdopodobnie przez ładunek wybuchowy, zginęło co najmniej dziewięć osób, a 57 jest rannych. Miejsce to było popularne wśród turystów, ale nie wiadomo, ile ofiar to cudzoziemcy. Agencje podają sprzeczne informacje.

Zamach bombowy Pun Indie
Zamach bombowy Pun Indie

Wybuch nastąpił w sobotę o 19.30 czasu lokalnego w cukierni German Bakery, w Punie, ok. 200 km od Bombaju. W lokalu pełno było turystów, w tym obcokrajowców – poinformowała policja.

Według wstępnych danych zginąć miały cztery cudzoziemki, ale w niedzielę nad ranem agencja AP, powołując się na komisarza policji Satyapala Singha podała, że wiadomo, że jeden z zabitych był cudzoziemcem. Jego narodowość nie jest jeszcze znana. Ranny został też Sudańczyk.

– Wszelkie informacje, jakie do tej pory udało nam się zdobyć wskazują na przemyślany zamach na miejsce uczęszczane przez cudzoziemców jak i przez Indusów – powiedział dziennikarzom minister spraw wewnętrznych Palaniappan Chidambaram. Dodał też, że eksperci starają się ustalić, jaki rodzaj ładunku wybuchowego został użyty.

Więcej na: interia.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze