Zamach w Czeczenii. 6 osób nie żyje

| Brak komentarzy|
image_pdfimage_print

W ataku zamachowca samobójcy w Czeczenii zginęło czterech milicjantów i dwóch cywilów. To drugi tak groźny atak separatystów w ciągu kilku dni.

Do zamachu doszło w miejscowości Mesker-jurt w rejonie Szali. Do milicjantów, czekających na samochód, który im myto, podszedł zamachowiec-samobójca i zdetonował ładunek ukryty pod odzieżą. Czterech funkcjonariuszy zginęło.

Zginęli cywile

Agencja Interfax-Ukraina powołując się na sztab zgrupowania wojsk na Kaukazie Północnym, dodała, że w zamachu zginęło też dwóch przypadkowych przechodniów. Nieoficjalna strona internetowa separatystów nazwała zamachowca męczennikiem.

W Czeczenii, gdzie w kwietniu Moskwa ogłosiła zakończenie operacji antyterrorystycznej, wciąż dochodzi do aktów przemocy. W piątek w starciu pod Groznym zginęło czterech milicjantów i dwóch rebeliantów, czterech funkcjonariuszy odniosło obrażenia.

Wciąż dochodzi też do porwań, których liczba wzrosła od chwili oficjalnego zniesienia reżimu operacji antyterrorystycznej.

Więcej na: tvn24.pl

Chętnie nas czytasz?

Od 9 lat w Polsce informujemy o zagrożeniu politycznym islamem.
Dostarczamy unikalne treści, publikujemy teksty naukowe, bierzemy udział w konferencjach, a także wpływamy na inne media i polityków.
Dzięki wsparciu jesteśmy w stanie utrzymać niezależność i zrealizować nasz cel:

Demokratyczna Europa wolna od islamskiego fundamentalizmu.

Wspieraj euroislam.pl

Bądź na bieżąco. Polub euroislam.pl na Facebook

Komentarze